Wysoka jakość, wysoka czystość

Certyfikowana jakość dla zdrowia i żywienia

Nasze sole o wysokiej czystości stosowane są na całym świecie do produktów z zakresu zdrowia i żywienia – np. do tabletek, wlewów, pokarmu dla niemowląt, dań gotowych, preparatów mineralnych i napojów. Wiodący producenci branży farmaceutycznej, spożywczej i paszowej stawiają na gwarantowaną wysoką jakość naszych soli - i to z dobrej przyczyny: czystość i bezpieczeństwo naszych produktów, a także ich zgodność z wymaganiami przepisów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu – konsekwentnie i bez kompromisów.

To wyróżnia nasze produkty dla zdrowia i żywienia

  • wyjatkowo wysoka czystosc chemiczna (tylko minimalna czesc soli pobocznych)
  • produkcja w warunkach zamknietych w specjalnej instalacji
  • surowe, certyfikowane procesy kontroli jakosci
  • kontrola wsteczna lancucha produkcyjnego
  • spelnienie wszystkich wymagan regulacyjnych

 

Broszura

Health Care & Nutrition: Pharmaceutics – Food – Animal Feed (English)

Pobierz

Zamów

 

Skomplikowana krystalizacja i oczyszczanie

Surowcem wyjsciowym do produkcji naszych soli o wysokiej czystosci jest wydobywana przez nas w kopalni sól surowa – naturalny surowiec spoczywajacy i nietkniety od ponad 200 milionów lat pod ziemia. Na wstepnym etapie produkcji sól surowa jest najpierw drobno mielona i wstepnie obrabiana w procesie rozpuszczania na goraco. Nastepnie powstaly w ten sposób roztwór surowy przenoszony jest do naszej oddzielnej linii produkcyjnej, wyposazonej w najnowoczesniejsze instalacje specjalne do soli o wysokiej czystosci. W skomplikowanych procesach krystalizacji i oczyszczania, oraz w drodze pózniejszego oddzielenia i kondycjonowania sole te sa uszlachetniane, aby spelnialy najwyzsze wymagania klientów. Stale analizy wlasne i z zewnatrz gwarantuja spelnienie wyznaczonych specyfikacji produktu. Na zyczenie dostarczamy naszym klientom odpowiednie certyfikaty analizy dla kazdej z dostaw.

Kontrolowana produkcja

Podczas produkcji soli o wysokiej czystosci pracujemy w zamknietych liniach produkcyjnych z uwzglednieniem najsurowszych wymagan higienicznych. W ten sposób produkty te sa szczelnie chronione przed wplywami zewnetrznymi – wlacznie z napelnianiem do zamknietych silosów i nastepnie do opakowan 25-kilogramowych lub worków BigBag. Absolutna higiena, wlasne procesy kontroli jakosci wg normy DIN EN ISO 9001:2008 oraz staranne kontrole sa podstawa procesu produkcji.

Audytowana zasada Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice (GMP))

Wszystkie etapy kompletnego łańcucha produkcyjnego włącznie z wszystkimi dostawcami komponentów produktów podlegają audytowi i certyfikacji pod względem spełnienia standardów GMP. W zależności od właściwości kontrola ta przeprowadzana jest przez m. in. następujące instytucje i organizacje: Prezydium Rządowe w Darmstadt (Regierungspräsidium Darmstadt), Europejski Dyrektorat ds. Jakości Leków (EDQM), Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (U.S. Food and Drug Administration), instytut SGS Institut Fresenius, właściwe organizacje zajmujące się certyfikacją wg systemów koszer i halal oraz TÜV Nord.

Wybierz stronę internetową