Made in Germany

Nowoczesne górnictwo o długiej tradycji

W każdym z naszych produktów tkwi ponad 150 lat doświadczenia, kompetencja znakomitych zespołów ekspertów i wymagania jakościowe. Nasze sole potasowe wydobywamy we własnych kopalniach w Niemczech. Produkcja z zastosowaniem najnowocześniejszej techniki odpowiada najwyższym standardom bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Stale prowadzimy obszerne badania i opracowujemy jeszcze lepsze i przyjaźniejsze dla środowiska procesy przemysłowe. I wreszcie: gwarantujemy stałe i punktualne dostawy naszych produktów – na całym świecie. Tak zapewniamy Państwu najwyższej jakości sole o wysokiej czystości. Made in Germany.

Wieloletnie doświadczenie, nowoczesna technika

Nie jesteśmy wiodącym producentem soli potasowych w Europie, ale oferujemy Państwu najdłuższe na świecie doświadczenie w zakresie wydobycia i uszlachetniania soli potasowych. Nasza sól surowa – od ponad 200 milionów lat spoczywająca pod ziemią i wolna od wpływów środowiska spowodowanych przez człowieka – jest produktem naturalnym. Jej wydobycie i przetwarzanie na sole o wysokiej czystości ma miejsce w naszych zakładach w Wintershall, Hattorf i Zielitz, gdzie sole te poddawane są szczególnie skomplikowanym procesom krystalizacji i oczyszczania. Na przykład nasz zakład produkujący KaliSel w Zielitz jest jednym z najbardziej nowoczesnych swojego rodzaju na świecie.

Broszury

Health Care & Nutrition: Pharmaceutics – Food – Animal Feed (English)

Pobierz

Zamów

 

Gwarantowana wysoka czystość

Nasza produkcja soli o wysokiej czystości podlega surowym procesom jakościowym i higienicznym. Odbywa się ona w warunkach zamkniętych: w ten sposób w trakcie całego procesu produkcyjnego włącznie z pakowaniem nasza sól jest skutecznie chroniona przed wpływem czynników środowiska. Oczywiście stale analizujemy i kontrolujemy czystość i składniki naszych produktów we własnych laboratoriach zakładowych. Przebieg produkcji każdego produktu można w całości skontrolować wstecz, a na jego opakowaniu podana jest data ważności.

Sprawdzone i certyfikowane

W oparciu o normę DIN EN ISO 9001:2008 spółka K+S KALI GmbH stworzyła własne procesy kontroli jakości, których wykonanie certyfikowane jest przez instytut kontroli technicznej TÜV Nord. Dodatkowo produkcja naszych soli o wysokiej jakości do celów zdrowotnych i spożywczych kontrolowana jest przez dalsze renomowane instytucje. Prezydium Rządowe w Darmstadt (Regierungspräsidium Darmstadt) oraz Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (U.S. Food and Drug Administration) kontrolują produkcję naszych soli farmaceutycznych według GMP. SGS Institut Fresenius kontroluje nasz produkt KaliSel według IFS. Natomiast nasze sole do karm i pasz są certyfikowane według GMP+ i uznane przez QS. Dodatkowo wszystkie nasze sole zdrowotne i spożywcze są koszerne i halal.

 

Certyfikaty spólki K+S KALI GmbH

 

 

Wszystkie certyfikaty mozecie Panstwo pobrac na naszej stronie serwisowej Certyfikaty.

 

Wybierz stronę internetową