KaliSel: substytut dla soli kuchennej

KaliSel: Alternative für Speisesalz

KaliSel produkt pochodzenia naturalnego o certyfikowanej jakości spożywczej, zawierający chlorek potasu o wysokim stopniu czystości. KaliSel jest z powodzeniem stosowany w wielu krajach w przemyśle spożywczym jako tani, a jednocześnie wysokiej jakości substytut soli kuchennej.

Uważa się, że zużycie soli kuchennej jest zdecydowanie zbyt wysokie

Sól kuchenna – chemiczny związek sodu i chlorku – niezbędny składnik odżywczy i ulubiona przyprawa na całym świecie. Jednak w wielu krajach spożycie sodu uważane jest za zbyt wysokie. Już w 2003 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalecała ograniczenie spożycia sodu do 2 g dziennie na osobę. Ilość ta zawarta jest w 5 g – czyli ok. jednej łyżeczce - soli kuchennej. W rzeczywistości ilość ta jest często znacznie przekraczana, nierzadko nawet dwukrotnie.

Mniej sodu w żywności

Produkt KaliSel doskonale sprawdza się w kwestii ograniczania sodu w żywności. Składa się on z chlorku potasu – surowca naturalnego, chemicznie bardzo podobnego do chlorku sodu. Dlatego też KaliSel można stosować do prawie każdego przepisu spożywczego w charakterze substytutu nie powodującego zmiany jakości produktu.

Broszury

 

Titelblatt der Broschüre Wake up! - KaliSel KaliSel – for sodium replacement and a more balanced nutrition (English)

Pobierz

 

The mineral potassium – vital to our body (English)

Pobierz

Zamów

 

Wielostronne zastosowanie, wartościowe źródło potasu

Czy chleb czy inne pieczywo, mięso lub wędliny, dania gotowe, nabiał, żywność dla dzieci i niemowląt, albo napoje – KaliSel znajduje zastosowanie w różnych artykułach spożywczych, m. in. również do produkcji karagenu m.in. jako substancja pomocnicza w procesach produkcyjnych i substancja dodatkowa. W organiźmie ludzkim KaliSel może stanowić źródło ważnego dla życia minerału, jakim jest potas. Tak więc KaliSel nadaje się doskonale do wzbogacania (fortification) żywności.

Certyfikowana jakość, najnowocześniejsza produkcja

Produkcja KaliSel odbywa się zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości w naszym zakładzie w Zielitz. W 2009 r. powstała tam linia produkcyjna specjalnie do wyrobu chlorku potasu spożywczej jakości, należąca do najnowocześniejszych swojego rodzaju. Wydobyta przez nas w kopalni surowa sól przechodzi tu skomplikowany proces uszlachetniania, w wyniku którego powstaje wysokiej czystości KaliSel. Produkcja KaliSel kontrolowana jest na wysokim poziomie przez SGS Institut Fresenius zgodnie z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa żywności (IFS) Food Version 6. Ponadto jest ona certyfikowana wg normy DIN EN ISO 9001 i następnych oraz uznana jako koszerna i halal. Kontrola jakości odbywa się zgodnie z systemem HACCP.

Oferta zorientowana na klienta i kompetentne doradztwo

Produkt KaliSel dostępny jest w ziarnach trzech różnych wielkości, w opakowaniach 25-kilogramowych i w workach BigBag. Dla zagwarantowania wysokiej jakości KaliSel – podobnie jak do wielu rodzajów soli kuchennej - dodawany jest środek zapobiegający zbrylaniu się. Do wybóru oferowane są mieszanki z dwoma różnymi środkami zapobiegającymi zbrylaniu się. Jako że spółka K+S KALI GmbH jest jednocześnie producentem i dystrybutorem w znacznym stopniu możemy uwzględnić Państwa indywidualne życzenia i rozwój rynku. Jeśli chcecie Państwo więcej dowiedzieć się na temat KaliSel, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy dalszych informacji.

 

Dowiedz sie wiecej o wlasciwosciach KaliSel

Wybierz stronę internetową