Nawozy  ›   Nowości  ›  

2014-08-18

Spółka K+S KALI GmbH na Targach PotatoEurope 2014: Ziemniaki są wrażliwe na stres związany z suszą – potas zmniejsza ryzyko suszy

W tym roku targi PotatoEurope odbędą się w dniach 3 i 4 września na terenie posiadłości byłych dóbr rycerskich w Bockerode koło Hanoweru, Niemcy. Na stanowisku GC05 należącym do spółki K+S KALI GmbH, dowiecie się Państwo jaki wpływ wywiera zbalansowane nawożenie na plony i jakość ziemniaka oraz jak w przypadku suszy zapewnia pewność zbiorów. Otrzymacie też Państwo informacje na temat naszych specjalnych produktów takich jak Patentkali® oraz wyrobów potasowych y magnezowych stosowanych przy uprawach ziemniaka.

 

Stanowisko spółki K+S KALI GmbH na targach PotatoEurope 2013. (zdjęcie: K+S KALI GmbH)

Wysokość oczekiwanych zbiorów oraz ich późniejsze przeznaczenie są istotnymi kryteriami przy nawożeniu ziemniaka. Na podstawie obszernych doświadczeń polowych specjaliści zalecają: „Nie skąpić potasu!“. Obok azotu to głównie potas wywiera decydujący wpływ na wysokość plonów oraz czynniki jakości u ziemniaków.

Rozpoznać oznaki niedostatku substancji odżywczych: Bezpośrednio na miejscu albo za pomocą nowej aplikacji

Jezeli gleba i rosliny nie sa w wystarczajacym stopniu zaopatrzone w substancje odzywcze, objawia sie to oznakami niedostatku. „Live“ na stoisku targów mozecie Panstwo przestudiowac rosliny ziemniaka z naszej hodowli z wyraznymi oznakami niedostatku substancji odzywczych, aby latwiej rozpoznac niedozywione rosliny na wlasnym polu.

 

Zapoznajcie sie Panstwo z aplikacja „KALI-TOOLBOX“ po niemiecku i angielsku na smartfony oraz tablety, zawierajaca zdjecia oraz szczególowe opisy oznak niedozywienia. Dla Apple i Androida sa one bezplatnie dostepne i pomagaja dokonac diagnozy stanu uprawy ziemniaka na miejscu.

 

Nasi doradcy rolni chetnie udziela odpowiedzi na indywidualnie pytania na temat nawozenia, takze w odniesieniu do wydajnego korzystania z wody.

 

Z radoscia oczekujemy na Panstwa przybycie.
 

Substancje odżywcze ważne dla jakości ziemniaka

Wróć do Nowości

Wybierz stronę internetową