Nawozy  ›   Informacje fachowe  ›  

Nawozy K+S KALI ryzyko suszy pod kontrolą

 

Pod hasłem "Nawozy K+S KALI, ryzyko suszy pod kontrolą" firma K+S Polska podkreśla rolę magnezu i potasu w minimalizacji ryzyka czynników stresowych takich jak susza i wysokie temperatury dla roślin uprawnych.

 

Występujące okresowo susze podczas wegetacji ograniczają prawidłowe wykorzystanie wody przez rośliny. Efektem tego są straty w plonach. Ważnymi składnikami niezbędnymi do optymalnego wykorzystania wody przez rośliny są potas i magnez. ESTA® Kieserit i EPSO Top® to nawozy dostarczające roślinom optymalne ilości magnezu. Wraz z produktami bogatymi w potas Korn-Kali® i Patentkali® zwiększają efektywność wykorzystania wody i minimalizują ryzyko strat w plonowaniu.

 

Nawozy firmy K+S KALI GmbH to zrównoważony zestaw składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin uprawnych. Bazowymi składnikami nawozów są potas i magnezu. Składniki zawarte w nawozach są szybko dostępne dla roślin dzięki wysokiej rozpuszczalności.

 

Wyniki dużego projektu badawczego prowadzonego przez Firmę K+S KALI GmbH we współpracy z uniwersytetami w Gießen, Halle, Kilonii i Stambule wskazują, że odpowiednie nawożenie magnezem i potasem zwiększa odporność roślin na suszę a tym samym wpływa na wzrost efektywności wykorzystania wody.

 

 

 

Zwiększenie efektywności wykorzystania wody przez rośliny. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

 

 

 

Tutaj możesz otrzymać dodatkowe informacje.

 

Wybierz stronę internetową