O K+S KALI  ›  

Jakość

K+S KALI GmbH kieruje się w swojej działalności zasadą najwyższej jakości. Zgodnie z normą DIN EN ISO 9001 ff. został stworzony System Zarządzania Jakością, który między innymi gwarantuje ciągły monitoring i systematyczne podnoszenie jakości naszych produktów i usług.

Certyfikaty w zakresie farmacji i artykułów spożywczych

Wszystkie produkty, oprócz DIN EN ISO 9001 i następne, posiadają certyfikat koszerności oraz certyfikat Halal. Oprócz tego stosujemy również specyficzne systemy dla każdego z pojedyńczych działów:

  • substancje aktywne dla przemysłu farmaceutycznego GMP zgodne z ICH Q7
  • dodatki dla przemysłu spożywczego IFS Food za KaliSel

Certyfikaty w zakresie paszy dla zwierząt

Wszystkie produkty KaSa® są certyfikowane według DIN EN ISO 9001 i nast. oraz GMP + i uznane przez QS. Systemy te podlegają ciągłej kontroli wewnętrznej oraz kontroli z zewnątrz.

Certyfikaty Health Care & Nutrition

Produkty przemysłowe

Produkty z grupy „Sole wysokiej czystości” (chlorek potasu, siarczan potasu), potas przemysłowy (chlorek potasu > 97 %) oraz sól gorzka (MgSO4 • 7 H2O) certyfikowane są zgodnie z DIN EN ISO 9001 ff., podobnie jak: Marketing i Sprzedaż Produktów Przemysłowych oraz Supply Chain.

Certyfikaty Produkty przemysłowe

Nawozy z certyfikatem

Produkcja naszych nawozów mineralnych jest regularnie poddawana krajowej i międzynarodowej kontroli, przeprowadzanej m.in. przez Australian Quarantine and Inspection Service (AQIS) oraz Indonesian National Standard (SNI).

Nasze produkty dopuszczone są do stosowania w rolnictwie ekologicznym, zgodnie z rozporządzeniami unijnymi 834/2007 (Europejska Wspólnota Gospodarcza) oraz 889/2008 (Wspólnota Europejska).

Gwarancja jakości

Produkty z grupy „Nawozy mineralne“ charakteryzują się wysoką jakością, odpowiadającą wymogom unijnym, takim jak np. rozporządzenie Nr 2003/2003. Kontrola analityczna odbywa się w naszym przyzakładowym laboratorium oraz poprzez pomiary online w procesie produkcji i załadunku. Pracę poszczególnych laboratoriów wspiera wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia laboratorium centralne.

Kontrolowane surowce

K+S KALI GmbH w większości pozyskuje surowce metodą górniczą z własnych, podziemnych pokładów. Stanowi to gwarancję niezawodności w dostawie surowca i czyni z nas godnego zaufania partnera.

Wymagania wobec dostawców

W procesie produkcyjnym produktów K+S KALI są stosowane takie surowce, dodatki i opakowania, które odpowiadają wysokim wymaganiom jakościowym, stawianym produktom końcowym.

Kontrola jakości warunkiem idealnego produktu końcowego

Cieszymy się, iż możemy sprostać stawianym nam wymaganiom, jeśli chodzi o produkty oraz surowce. Kontrole jakości, które są dla nas oczywiste, opierają się na dwa filarach:

  • Każdy produkt posiada swoją własną specyfikację. Fizyczne i chemiczne parametry produktu kontrolowane są w laboratoriach przy zakładach produkcyjnych. Specyfikacja potwierdzana jest na życzenie klienta za pomocą certyfikatu dołączanego do każdej wysyłki. Staramy się również badać inne parametry produktów, aby w porę wyłonić wszelkie niekorzystne zmiany, zarówno na etapie surowca, jak i procesu produkcyjnego.
  • Akredytowane Centralne Laboratorium Instytutu Badawczego K+S wspiera działalność laboratoriów przy poszczególnych zakładach oraz opracowuje własne, specyficzne metody analizy. Niektóre analizy przekazujemy do współpracujących od wielu lat z K+S KALI GmbH akredytowanych laboratoriów zewnętrznych.

Wybierz stronę internetową