• Producent soli
  potasowej na skalę
  międzynarodową

  Spółka K+S KALI GmbH
  jest niemieckim przedsiębiorstwem
  o długiej tradycji w górnictwie
  potasu i jednym z wiodących
  producentów potasu na świecie.

  Producent soli
  potasowej na skalę
  międzynarodową

 • Nasza zasada czystości

  Nasze wydobyte przez górników
  surowe sole uszlachetniamy i
  przetwarzamy w najnowocześniejszych
  zakładach wzbogacania na wysokiej
  jakości produkty dla człowieka,
  zwierząt i roślin.

  Nasza zasada czystości

 • Perfekcyjna logistyka

  Czy to statkiem czy też
  pociągiem towarowym – wszystkie
  nasze produkty dostarczamy do
  klientów na całym świecie w
  terminie i w sposób przyjazny
  dla środowiska.

  Perfekcyjna logistyka

 

O K+S KALI

K+S KALI GmbH z siedzibą w Kassel wydobywa sole surowe z zawartością potasu, magnezu i siarki w sześciu kopalniach na terenie Niemiec. Wykorzystywane są one do wyrobu różnego typu nawozów specjalistycznych oraz produktów o szeregu zastosowań technicznych, przemysłowych i farmaceutycznych. K+S KALI GmbH jest jednym z wiodących światowych dostawców produktów potasowych i magnezowych. Należąca do Grupy K+S Spółka zatrudnia około 8000 pracowników.

Potas i magnez – sole niezbędne dla życia

Bez mineralów takich jak potas czy magnez nie byloby zycia na Ziemi. Spólka K+S KALI GmbH wydobywa te wartosciowe sole gleboko spod ziemi i przetwarza je na wiele produktów:

 • Nasze nawozy przyczyniają się do zapewnienia wyżywienia rosnącej liczby ludności na świecie.
 • Nasze sole farmaceutyczne to ważne substancje do zastosowań farmaceutycznych.
 • Nasze sole – suplementy żywności – dostarczają ludziom i zwierzętom na całym świecie niezbędnych minerałów.
 • Nasze produkty przemysłowe na całym świecie stanowią znaczący wkład do bezpieczeństwa, postępu i dobrobytu.

Spółka K+S KALI GmbH: Doświadczenie w potasie i magnezie

Ze swoją ponad 125-letnią historią spółka K+S KALI GmbH posiada najdłuższe doświadczenie w zakresie wydobywania i uszlachetniania soli potasowych na świecie. Nasze wyjątkowe pokłady obejmują nie tylko minerały o zawartości potasu, takie jak sylwin, i karnalit lecz również związki magnezu jak np. kizeryt i stanowią źródło wartościowych surowców naturalnych. Nasze produkty są certyfikowane wg DIN EN ISO 9001 i nast., a nasze wysokiej czystości sole do celów zdrowotnych i żywności audytowane są ponadto przez instytucje państwowe i międzynarodowe zgodnie ze standardami GMP (Good Manufacturing Practice). W ten sposób gwarantujemy produkty najwyższej jakości „Made in Germany“.

O grupie K+S

K+S jest zorientowanym na potrzeby klienta, niezależnym dostawcą produktów mineralnych dla Agriculture, Industry, Consumers i Communities. Do roku 2030 planujemy wzrost zysku operacyjnego EBITDA do 3 miliardów euro. Grupa K+S zatrudnia ponad 14 000 pracowników, którzy wspierają rolników w zapewnianiu wyżywienia na świecie, oferują rozwiązania, które umożliwiają dalsze funkcjonowanie zakładom przemysłowym, dbają o to, żeby nasze produkty przyczyniały się do poprawy jakość życia indywidualnych klientów i zapewniały bezpieczeństwo zimą. Stale rosnący popyt na wyroby mineralne zaspokajamy dzięki zakładom produkcyjnym zlokalizowanym w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji na całym świecie. Dążymy do zrównoważonego rozwoju, ponieważ czujemy się odpowiedzialni w stosunku do ludzi, środowiska naturalnego, gmin i gospodarki regionów, w których działamy. Więcej informacji na temat grupy K+S znajdą Państwo pod adresem www.k-plus-s.com.

Wybierz stronę internetową